СДСМ: Со Пендаровски одиме заедно напред, очекуваме поголема поддршка

СДСМ денеска со соопштение по изборите вчера за претседател на државата, а ние ви го пренесуваме интегрално.

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг!

 На фер, слободни и демократски избори победи Стево Пендаровски во првиот изборен круг.

 

 Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај.

 

 Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, Бошњаци и сите останати се сплотени околу концетот на Стево Пендаровски за напредок и заедиништво.

 

 Во вториот круг, граѓаните уште посилно ќе го поддржат напредокот, ќе го поддржат концептот кој води кон НАТО и ЕУ!

 

 Уште повеќе граѓани ќе се приклучат кон победата на Пендаровски!

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 08:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега