Ѓорчев на фејсбук: Радувајте се, жива е Македонија (ФОТО)

Влатко Ѓорчев предмалку на Фејсбук објави победа на претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

„Споделувајте! Нека горат телефоните! На 85 % обработени: Сиљановска 303.000, Пендаровски 298.000, Река 62.000, Неважечки 28.000. Радувајте се! Жива е Македонија!“, напиша Ѓорчев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.04.2019 - 22:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега