Сарачини на средба со туристичките работници од струшко

Денеска министерот за економија на Република Македонија, Ваљон Сарачини ќе престојува во работна посета на Струга и Охрид.

Во Струга Сарачини ќе се сретне со  градоначалникот Зијадин Села и со туристички работници од струшкиот регион. 

Во Охрид, пак,  министерот Сарачини ќе има средба со градоначалникот Никола Бакрачески.

најчитано сега