Претпладне сонце, попладне дожд - температурите до 32 степени

 

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло во претпладневните часови, а ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи во попладневните часови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 26 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степени.

најчитано сега