Друштвените мрежи недостапни: Немаше Фејсбук и Инстаграм

Повеќето корисници во Македонија и регионот не можеа воопшто да пристапат до друштвените мрежи.

Светските медиуми пренесуваат дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Воцап.

Проблем во Македонија имаше со социјалната мрежа Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.04.2019 - 13:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега