Сагата заврши: По 14 часа Фејсбук и Инстаграм се вратија во живот

Сигурно сите вчера забележавте дека апликациите Инстаграм и Фејсбук имаа некои проблеми.

Фејсбук и Инстаграм прв пат во својата историја имаа прекин во рок од рекордни 14 часа, по што најголемата социјална мрежа во светот Фејсбук мораше да го објаснат својот проблем преку својот ривал Твитер.

Станува збор за технички проблем, а од компанијата на Твитер објавија дека проблемот ќе биде решен во најбрз можен рок.

Корисниците на Фејсбук, Инстаграм, Месенџер, како и Ватсап, вчера имаа проблем со прикачување на содржината, како и користење во секој облик на нивно користење.

Инаку многу често во последно време се случува да имаме проблеми на Фејсбук и Инстаграм, но никој не знае која е главната причина за тоа… Што ли се случува кај нив?

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.03.2019 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега