Земјотрес од 6,7 степени го погоди Нов Зеланд

Земјотрес со јачина од 6,7 степени по Рихтер го погоди Нов Зеланд.

Епицентарот на земјотресот бил на 81 километар од новозеландскиот архипелаг Кермадек.

Потресот бил на длабочина од 34 километри.

30.09.2013 - 09:46
Фото: 
Нетпрес

најчитано сега