Време: Пристигна вистинската есен

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и во попладневните часови ќе бидат проследни со локални грмежи. Ќе дува  слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи во интервалот од девет до 17 степени, додека дневната ќе бидат од 20 до 27 степени

И во Скопје времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, особено во  вечерните часови и во текот на ноќта.

Утринската температура ќе се спушти до 14 степени, а дневната ќе достигне до 23 степени.

30.09.2013 - 08:52

најчитано сега