ВИДЕО: За 25 минути два гола на Пандев

Нашиот најдобар македонски фудбалер Горан Пандев во тимот на Наполи за време на гостувањето кај Џенова успеа на двапати да се запише во листата на стрелците и тоа само за едно полувреме. Струмичанецот головите ги постигна во првите 25 минути од мечот со што на вистински начин ја искористи шансата која што му ја даде тренерот Рафаел Бенитез.

 

29.09.2013 - 12:11

најчитано сега