Подобрување кај 14-годишното девојче со повреди на главата од кочанско

14-годишно девојче со повреди на главата и градите е во статус кво ситуација, а лекарите се оптимисти бидејќи ситуацијата не и се влошува, јавува Канал 5.

14 годишно девојче кое лежи на КАРИЛ со повреди на главата и градите, засега е во стабилна состојба, со оглед на тоа дека состојбата не и се влошува, вели д-р Имер Хасани за Канал5.

Исто така, момчето кое беше во многу критична состојба е подобро и денеска е биде префрлено на Клиниката за неврохирургија, а постабилно е и третото девојче о повреда на слезината, но таа и денеска ќе биде задржана на КАРИЛ.

Другите деца се очекува да бидат пуштени на домашно лекување.

ФОТО:Курир

најчитано сега