ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја продаде Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение до јавноста.

Зоран Заев оди спротивно на волјата на народот која беше јасно изразена на 30 септември. Народот јасно кажа дека не прифаќа промена на името и тоа секој политичар треба да го почитува.

Зоран Заев се што прави вклучително и насилната промена на името е со цел задржување на власт и пљачкосување на државата преку криминални тендери.

Државниот апарат 2 години е нефункционален, наместо реформи и проекти, власта се насочи кон распродажба на државните и национални интереси.

Образованието е во хаос, здравството на колена, земјоделието во очај. Буквално црнила на секое поле.

Црнилата кои ги донесоа во секојдневието не можат да ги избришат со распродажбата на името.

Зоран Заев е човекот кој ќе остане запаметен како политичарот кој ја продал Македонија.

Зоран Заев не работи за граѓаните и државата, туку за своите лични и бизнис интереси. Зоран Заев и СДСМ мора да си заминат. Црнилата не смеат да бидат наше секојдневие. Зората мора да изгрее за Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега