Премиерот Груевски Велигден ќе го дочека во Кичево

Денеска премиерот Груевски заедно со своето семејство христијанскиот празник Велигден ќе го дочека во Кичево, пренесе Курир. 

Премиерот со својата сопруга и ќеркичките ќе присуствува на Света литургија во кичевскиот храм „Св. Петар и Павле“.

Утре премиерот со семејството ќе се упати во Охрид во црквата „Св. Богородица" , а потоа во црквата „Св. Ѓорѓија" во Струга.

најчитано сега