Либија и Гренада ја признаа независноста на Косово

Уште две држави ја признаа независноста на Косово. Синоќа косовскиот министер за надворешни работи Енвер Хоџај изјави денеска и Либија и Гренада ја признале независноста на Косово.

Хоџај веста за признавањето на Косово од страна на двете држави ја соопшти преку својот Твитер профил.

Инаку, Либија е 103-та земја која ја признала независноста на Косово. 

26.09.2013 - 09:15
Фото: 
макденес

најчитано сега