Утре сонце и 30 степени

Утре во Мкедонија повторно не очекува топло и сончево време.  Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од 23 до 30 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 29 степени.

25.09.2013 - 16:41

најчитано сега