Ибрахимовиќ во тајна врска со италјанската политичарка Минети

Италјанските мидиуми а веќе подолго време известуваат за врската на Златан Ибрахимовиќ со преубавата италијанска политичарка Никол Минети.

Во Италија е позната и како „мадам Берлускони“, поради тоа што е осомничена како една од главните организаторки на познатите „бунга-банга“ забави на поранешниот премиер.

За средбите меѓу Минети и Ибрахимовиќ се шпекулира дека наводно се одвиваат во Париз.

Преубавата политичарка е поранешен модел, водител и стоматолог.

Ибрахимовиќ е оженет и е татко на две деца

25.09.2013 - 12:43

најчитано сега