Колку заработува ќерката на Анџелина Џоли?

Вивијан, најмалиот член во семејството на Анџелина Џоли и Бред Пит, заработува околу 3.000 долари неделно  за улогата на малата Аурора во филмот кој моментално го снима. Покрај тоа и следуваат и 60 долари кои може да ги искористи за време на снимањето.

Ако гледаме по тоа колку заработуваат нејзините родители, ова е сосема пристојна плата за петгодишната Вивијан.

 Како и да е нејзиното прво работно искуство е платено многу повеќе , од вашата месечна плата.

24.09.2013 - 11:19

најчитано сега