Ден на жалост во Штип - Македонија денеска ќе се прости од пејачот Дуле

Денеска најблиските, семејството и пријателите ќе се простат од пејачот на дуото Дуле и Коки, Душан Љубисављевиќ - Дуле кој  почина вчера на пладне во Ургентниот центар во Скопје на Клиниката за Токсикологија.

Медиумите пишуваа дека имал проблеми со црниот дроб, но според нашите информации, на познатиот пејач му откажало срцето.

Дуле ќе биде погребан во родниот град Штип, каде денеска е прогласен и Ден на жалост.

 

24.09.2013 - 09:04
Фото: 
Телма

најчитано сега