Дуле утре ќе биде погребан во родниот град Штип

Душан Љубисављевиќ - Дуле, пејачот од македонското дуо Дуле и Коки утре ќе биде погребан во родниот град Штип.

Како што објави Press24 Дуле почина денеска на пладне во Ургентниот центар во Скопје на Клиниката за Токсикологија. Медиумите пишуваа дека имал проблеми со црниот дроб, но според нашите информации, на познатиот пејач му откажало срцето.

Повеќе информации за смртта на Дуле прочитајте тука.

23.09.2013 - 15:39
Фото: 
Телма

најчитано сега