Заскитан куршум оштети возило во Скопје

Завчера на улицата „Антон Попов“ во Скопје, од заскитан проектил е оштено ветробранско стакло од возило марка  „сеат кордоба“.

Возилото е во сопственост на 45-годишниот Н.К. од Скопје. 

Полицијата работи на расчистување на случајот.

23.09.2013 - 13:35
Фото: 
Нетпрес

најчитано сега