Млади скопјани претепани со безбол палки

Завчера еден час по полноќ млади момчиња од Скопје среде улица биле нападнати со палки и ножеви.

Се работи за 20-годишните Е.И. и А.Х. од Скопје кои биле нападнати на улицата „Теодосиј Гологанов“ од страна на група непознати лица кои носеле капи и шалови.

Момчињата се здобиле со видливи повреди во пределот на главата и телото.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

23.09.2013 - 13:27
Фото: 
Денешен

најчитано сега