Штипјанец му се заканувал на малолетник со нож

Млад штипјанец си заработи кривична пријава поради насилство.

Се работи за 20-годишниот Г.М. кој пред неколку денови во основното училиште „Гоце Делчев“ во Штип, со нож му се заканувал на малолетник од училиштето.

Насилникот на 12-годишното момче му го одзел и мобилниот телефон.

 

23.09.2013 - 12:28
Фото: 
Дневник

најчитано сега