Судир меѓу затвореници во Венецуела - 16 лица го загубија животот

Најмалку 16 лица загинаа во судир меѓу затвореници во затвор во Венецуела.

Немирите започнале вчера во затворот Маракаибо на северозапад во Венецуела.

Засега нема други детали, јавуваат локалните медиуми.

18.09.2013 - 09:13
Фото: 
Плусинфо

најчитано сега