Урнебесно - ова се најсмешните падови на модните писти (ВИДЕО)

Сите сме имале лош ден и незгоди може да му се случат секому. Но, замислете како успешните модели, ја носат најновата облека,  ги средуваат најпознати шминкер и фризери, а нивната работа е само да ги изодат тие неколку метри. Но има и такви кои не успеваат во тоа.

Со желбата да бидат што пооригинални и повпечатливи, модните дизајнери одамна ја отфрлија практичноста и прагматизмот, а во последно време сé почесто го игнорираат и здравиот разум. Оттука, не е ни за чудење што бројот на урнебесни падови на модните писти од година во година е сé поголем.

Погледнете кои пет се најдоа на листата на најсмешни...

16.09.2013 - 14:31

најчитано сега