Крвав Први мај - 53 лица повредени во сообраќајки низ Македонија

Од Ургентниот Центар- Скопје денеска информираат дека во текот на вчерашниот ден се извршени вкупно 129 прегледи. Од нив,  дури 53 лица се настрадани во сообраќајни несреќи, а 28 лица се примени во Ургентниот центар.

 Македонија е сеуште во шок по страотната сообраќајна незгода се случи вчера попладне во кочанско, кога се преврте трактор кој превезувал малолетници. Во несреќата загинаа две лица, додека 11 деца беа тешко повредени. Според последните информации, децата се во подобра здравствена состојба.

Уште една страотна несреќа ја потресе Македонија. Четири момчиња беа повредени кога со нивното возило се превртеле близу Долно Косоврасти-

Претходно уште едно лице загина откако се преврте неговиот џип. 

најчитано сега