Кочани во тага: Младо момче загина во страотна несреќа

Вчера попладне се случила сообраќајна несреќа на локалниот пат Кочани - Полаки. Загина 28 годишниот Благоја Едровски од Кочани кој бил сопатник во возилото.

Несреќата се случила вчера попладне во 17:15 часот кога автомобилот во кој патувал Едровски се превртел. Момчето за жал им подлегнало на повредите.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата.

најчитано сега