Се симнал од автобус на ЈСП и добил ќотек од чиста мира

Уште една жртва на насилници во автобус на ЈСП. 50 годишниот скопјанец вчера околу 13:30 часот бил нападнат од две непознати лица автобуската постојка пред клучката „Дијамант“ на булеварот „Александар Македонски“.

Ж.В. бил нападнат со тупаница во главата кога се симнал од автобус на ЈСП со број 50. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

 

14.09.2013 - 13:31

најчитано сега