Се преврте Џип пред Кочани - возачот загинал

Едно лице загина во тешка сообраќана несреќа која попладнево околу 17:15 часот се случила во близина на кочанското село Полаки. Како што инфромира полицијата, во сообраќајната несреќа учествувало возило марка „Џип“ со странски регистерски таблички а идентитетот на загинатиот возач се уште е непознат. Од се уште непознати причини, возачот загубил конторла врз возилото по што се превртел.

најчитано сега