ВИДЕО: Навивачите на Вардар се степаа со полицијата

Вардар и Металург ремизираа на отварањето на СЕХА лигата. Денешниот меч во Борис Трајковски заврши со 24:24. Вториот тим на Металург успеа да извлече нерешено против дрим -тимот на Вардар за кој тренерот Кастратовиќ вели дека денеска играл со 50% од силите. 

Мечот го одбележа и еде инцидент на трибините, кога навивачите на Вардар, Комити имаа „близок контакт“ со полицијата

07.09.2013 - 22:50

најчитано сега