Уште еден трофеј во рацете на Кире Лазаров

Капитенот на македонската ракометна репрезентација освои нов трофеј заедно со својот клуб Барселона.

Синоќа во финалето од АСОБАЛ Суперкупот на Шпанија, Барселона го совладаа Натурхаус ла Роха 40:31.

Лазаров на натпреварот повторно беше најдобар стрелец со седум поени.

 

07.09.2013 - 10:23
Фото: 
Скопјеинфо

најчитано сега