Леле леле што направивме - Македонија ја победи Србија 89:75

По два пораза конечно македонските кошаркари покажаа што умеат. Македонија ја победи Србија со 89-75 и со тоа ја постигна првата победа на Евробаскетот.

Најефикасни на натпреварот беа Мекејлеб со 27 поени, и Владо Илиевски и Перо Антиќ со по 16 поени.

Браво за македонската кошаркарска репрезентација!

07.09.2013 - 10:11
Фото: 
Дневник

најчитано сега