Следува сончев и пријатен викенд - уживајте!

Времето во Македонија утре и викендов ќе биде релативно топло, стабилно и суво со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а нешто пониска ќе биде во Малешевијата до пет степени. Дневната температура ќе се движи од 26 до 33 степени.

Во Скопје, слично време, со утринска температура до 12 и дневна до 30 степени. 

06.09.2013 - 16:26

најчитано сега