Палеле гуми па предизвикале пожар - еве што се случува на скопското Кале

Денеска избувнал пожар на скопското Кале, во близина на Француските гробишта, пренесе Курир.

Пожарот го предизвикале две лица кои палеле гуми зад гробиштата, по што пламените јазици ја зафатиле и тревата. Иако лицата мислеле дека се справиле со пламените јазици, сепак пожарот набргу се засилил. 

На терен се противпожарните служби кои се справуваат со поразот.

06.09.2013 - 14:46

најчитано сега