Пијан беровчанец со пиштол се заканувал на обезбедувањето за да влезе во угостителски објект

Беровчанец си заработи кривична пријава за насилство.

Се работи за 24-годишниот Д.К. кој на улицата  „Кеј Младина“ се довел под дејство на алкохол по што насилно сакал да влезе во угостителски објект. Откако не му било дозволено, момчето со пиштол што го поседува без дозвола им се заканувал на тројца вработени како обезбедување на објектот.

06.09.2013 - 13:34

најчитано сега