Обама доцнеше на вечерата со Путин

На вечерата за светските лидери на Г-20 на која домаќин беше претседателот на Русија, Владимир Путин, американскиот претседател никаде го немало, пренесе Скај њуз.

Обама доцнел неколку минути, а на вечерата пристигнал сосема сам.

Инаку, на вечерата се разговарало за состојбите во Сирија.

 

 

06.09.2013 - 11:31

најчитано сега