ВИДЕО: Погледнете зошто сите се плашат од нашиот Бо Мекејлеб

Kвалитетите со кои располага нашиот репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб, го прават буквално незапирлив.

Ќе се потсетиме на фантастичниот меч кој лани го одигра Бо Мекејлеб против НБА Бостон Селтикс. Тој реализираше 21 поен, 4 скокови, 5 асистенции и 2 украдени топки и навистина им одржи лекции по модерна кошарка на бековите на Бостон предводени од ѕвездата Ражон Рондо.

 

04.09.2013 - 13:22

најчитано сега