Инстаграм воведува нова опција

Нова опција која ќе ги израдува корисниците на Инстаграм

Инстаграм развива функција која ќе им покажува на корисниците колку пати во последните седум дена бил посетен нивниот профил.

Информацијата ќе се појавува на врвот на профилот, а ќе биде толку забележлива што ќе биде тешко да ја заобиколите.

Сепак, иако ќе покажува колку пати е прегледан профилот на корисникот, нема да открие кои биле посетителите.

 

 

 

01.02.2018 - 10:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега