Во Чаир гласаа болните и изнемоштени лица

 

Ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко место 2901 во општина Чаир денеска гласаа болните и изнемоштени лица.

Од Општинската изборна комисија на Чаир за МИА изјавија дека три болни лица се пријавиле да гласаат, од кои гласачкото право го оствариле двајца. 

На избирачкото место 2901 во Чаир вкупно се запишани 719 избирачи.

 

 

 

 

11.11.2017 - 23:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега