СДСМ во Гази Баба со 3.000 гласа повеќе

Борче Георгиевски од СДСМ му ја зеде победата на досегашниот градоначалник Тони Трајковски од ВМРО-ДПМНЕ во Гази-Баба.

Според 100 проценти обработените податоци од ДИК, за Георгиевски гласале 17.173, а за Трајковски довербата ја дале 13.799 глсачи.

Разликата е 3.374 гласа.

 

 

 

30.10.2017 - 08:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега