Теута Арифи прва жена градоначалник во Македонија која доби втор мандат

Според конечните податоци на ДИК, Теута Арифи од ДУИ, е старо-нов градоначалник во Тетово.

Арифи според пдоатоците освоила 1.023 гласа повеќе од против кандидатот Биљал Касами од БЕСА.

За неа гласале 18.136 граѓани, додека довербата на Касами му ја дале 17.113 тетовци.

Таа вчера истакна дека е прва жена градоначалник која добива втор мандат во Македонија.

 

 

 

30.10.2017 - 08:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега