Курто Дудуш е новиот градоначалник на Шуто Оризари

Кандидатот од редовите на СДСМ, Курто Дудуш победи со над 1500 гласови пред досегашниот градоначалник и кандидат за нов мандат, Елвис Бајрам, син на Амди Бајрам.

 

Предизборието го следеа низа обвинувања, со тоа што Бајрам тврдеше дека е претепан од Дудуш и неговите подржувачи.

 

 

 

29.10.2017 - 23:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега