Две аптекарки преплашени касата празна - ограбена „Зегин“ во скопски Карпош

Маскиран и вооружен разбојник вчера попладнето ја ограбил аптеката „Зегин“ во скопски Карпош.

Како што информираат од полицијата, разбојникот влегол во аптеката, им се заканил на двете вработени со пиштол, одзел 6.500 денари и избегал.

Полицијата трага по сторителот.

 

27.08.2013 - 10:29

најчитано сега