Залутан куршум погоди скопјанка

Вчера попладне околу 15:50 часот, залутан куршум завршил во чевлата на 46 годишната скопјанка Л.С.

Како што информираат од полицијата, залутаниот куршум се заглавил во левиот чевеч на скопјанката, додека таа пешачела по улицата „Финска“ во Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

23.08.2013 - 13:30

најчитано сега