Уапсена сопругата на екс-министерот од ВМРО-ДПМНЕ

Македонската полиција денеска ја уапси сопругата на екс министерот за транспорт и врски, која се најде меѓу вработените во „Македонски пошти“, осомничени за несовесно работење кое им помогнало на крадците да однесат 200.000 евра од поштата во Чаир. 

Осомничената скопјанка била приведена денеска во Скопје. Неофицијално, таа е сопруга на поранешен министер за транспорт и врски од ВМРО-ДПМНЕ.

Полицијата сеуште трага по втората осомничена.

22.08.2013 - 15:32

најчитано сега