Ги тепал полицајците кои му го пребарувале домот - гневен битолчанец оди зад решетки

51 годишниот битолчанец Љ.И. си ззаработи кривична пријава, откако на 20-ти август вербално и физички ги нападнал полицајците кои извршувале претрес во неговиот.

Според МВР, во вторникот,при вршење на претрес во домот на Љ.И., тој се збеснал и вербално ги навредувал полициските службеници, ги туркал и ги спречувал да си ја вршат работата.

Истражниот судија му одреди на Љ.И. мерка притвор во траење од 30 дена.

 

22.08.2013 - 12:23

најчитано сега