Уште еден залутан куршум преплаши скопјанец

Во вторникот вечерта ушѕе еден залутан куршум преплаши скопјанец.

Како што информираат од МВР, вечерта во вторникот, на терасата пред камп-приколката на скопјанецот И.В. паднало зрно од куршим испукан од огнено оружје.

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

22.08.2013 - 12:11

најчитано сега