ВИДЕО: Италијанската убавица Моника Белучи зборува на српски

Италијанската убавица Моника Белучи која снима филм со познатиот Емир Кустурица, на прес-конференција веднаш покажа дека знае да зборува и Српски.

- Морам да признаам српскиот јазик е тежок за учење, но сакам да го научам бидејќи е многу убав јазик, изјави црнокосата убавица.

Еве како звучеше тоа...

ВИДЕО: РТС

најчитано сега