Монструми силувале девојка на свадба - гостите само фаќале сеир

Две момчиња од Нови Град се осомничени за силување на 20-годишна девојка. Се работи за 24-годишниот Миле Дробац и 23-годишниот Душко Башиќ кои ја силувале 20-годишната  Ј.П. за време на свадбена прослава. 

За трагедијата да биде уште поголема, гостите гледале и велат дека не им било чудно", бидејќи како што велат девојката била промискуитетна. 

За целиот случај да биде пријавен во полиција инсистирала другарка на силуваната девојка, после што е спроведена истрага.

-На никој не му паѓа на памет да зборува за тоа дали имало силување или не, тоа нека го утврди полицијата. Но, она што го знам за таа девојка е дека и порано била со мажи. Што се случило на свадбата, тоа нека го утврди истрагата, вели еден мештанин кој сакал да остане анонимен.

Силуваната девојка се огласила и на Фејсбук за несреќната случка па напишала: - -И понекогаш се случува некој да те издаде....оставјќи стихови о новата песна на српскиот пејач Саша Ковачевиќ.

ФОТО: Кичево.мк

10:04

најчитано сега