Заев денеска на средба со Ернст Рејчел

Денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев ќе оствари средба со специјалниот претставник на Германија за Западен Балкан, Турција и ЕФТА земјите, Ернст Рејчел, информираат од СДСМ.

Според најавите, средбата Заев - Рејчел ќе се одржи во седиштето на партијата, на улица „Бихаќка“ во Скопје, со почеток во 10:30 часот.

 

 

најчитано сега