Дојава за бомба откажа летови од Истанбул до Германија

Синоќа биле откажани пет летови од Истанбул за Германија поради бомбашка закана, пренесе ИТАР-ТАСС.

Информацијата за можно присуство на бомби во авионите била добиена синоќа.

Запленети се пет пакети од Истанбул - до Берлин, Франкфурт, Штутгарт, Хамбург и Минхен, но досега бомби не се најдени.

 

09:16

најчитано сега