Шилегов со отворени закани до Илија Димовски

Петре Шилегов, познат по своите „излети“ како пратеник, и денеска не додржа иако со месеци не работеше ништо.

Откако во своето обраќање од говорницата Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ потсети на навредите кон Македонците од егејскиот дел на Македонија во контекст на актуелните протести против тиранската платформа, како и за страдањата на овие Македонци,  Шилегов од место прво го истакна своето егејско потекло, за набрзо потоа да излезе „од контрола“.

Шилегов отворено се закани до Илија Димовски за што реагираше и Трајко Вељаноски како претседавачот со седницата. Собраниските служби го симнаа тонот од неговиот микрофон, токму во моментот Шилегов се заканува.

-А бе он ќе ми вреѓа дедо бе, ќе го уб…!

Следеше опомена од Вељаноски

-Колеги немојте со такви зборови! Ако треба да дадам пауза да се смирите, во ред.

Многу скоро потоа, пратениците заминаа на пауза.

 

 

 

 

27.03.2017 - 20:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега